Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 10 temmuz 2014

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Avrupa yakası İstanbul’da ve Anadolu tarafında flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ortalama …. tl gibi bir seviyeden başlar ve yapılan işlemin durumuna göre …. tl ye kadar çıkabilir , örneğin 2014 yılında bu yaz İstanbul’da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi …. tl iken , bazı durumlarda ihtiyaç olan çift kat flep metodu yaklaşık …. tl ye yapılıyor , yine flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi + vajina daraltma operasyonları aynı seansta olursa toplam …. tl civarına , çift kat flep + vajina darlatma yapılırsa bu dikim ücreti …. tl lere kadar çıkabilmektedir. Herhangi bir şekilde bekaretini kaybetmiş bir bayanın yeniden bakire olma isteği artık günümüzde çok olağan bir durumdur , hatta jinekolojide kızlık zarı dikimi vaka sayısı kürtaj sayılarını bile aşmış durumdadır. Her insan ikinci bir şansı hakeder , hatta 3. bir şans bile mümkün artık. Himenoplasti ameliyatı yani kızlık zarı dikimi kararı aldıysanız öncelikle nelere dikkat etmeniz gerekiyor , bu konuda neler önemlidir , sizin durumunuz acaba hangi kızlık zarı dikim metoduna uygun ? bu soruların hepsine bu yazımızda cevap bulacaksınız. Size uyacak tüm konu başlıklarını paragraflar halinde aşağıda bulacaksınız , bence full bilgi edinmek için yazımızın tamamını okuyun.
Kızlık zarı dikiminin temel taşlarını okumaya başlamadan önce bize telefonla gece gündüz ulaşabileceğinizi hatırlatalım 0212 227 5519 Turktelekom sabit hattımız , 0532 221 3007 Turkcell ( Bu hatta WhatsApp , SMS , Viber gibi akıllı cep uygulamarıda aktiftir. Özelliklede WhatsApp üzerinden iletişim çok kullanılıyor. ) , 0542 215 7274 Vodafone , 0532 441 9825 Turkcell hatlarımız sürekli açıktır. Kıdemli asistanım Esra hanım sağolsun bütün aramaları cevaplandırıyor , yumuşak ses tonu ve insancıl yaklaşımları ile hastaları rahatlatıyor , ben sabahtan akşama kadar hasta bakıyorum , telefonda görüşmelere pek vaktim olmuyor , ama acil durumlarda yinede beni isteyebilirsiniz. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya bildiriyor.

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya kimdir necidir ?
http://www.drturgaykarakaya.com
2- Muayenehane adresi: Haritada muayenehane adresimi görün https://www.google.com/maps/place/jinekolog+Op.+Dr.+Turgay+Karakaya/@40.9875042,28.9043738,17z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xabfc5d65c52afb97

3- Google+ üzerinden ulaşın : plus.google.com/+turgaykarakaya/posts
4- Facebookta arkadaş olun, her an bişiiler sorabilirsiniz hem : www.facebook.com/turgay.karakaya.507
5- Twitter’den ekle: twitter.com/jinekologdr ( Onbinlerce takipçi )
6- E-mail atın: jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com
7- WhatsApp’tan DİREKT DOKTORLA GÖRÜŞÜN 0532 221 3007

9- Kızlık zarı dikimi hakkındakiler :

http://www.kizlikdikim.com
10- Randevu alarak gelin :
0212 227 5519 ( Turktelekom )
0532 221 3007 ( Turkcell ) – WhatsApp , Viber , SMS bu hatta var.
0532 441 9825 ( Turkcell )
0542 215 7274 ( Vodafone )
11- Skype üzerinden arayın veya mesaj yazın : Skype kullanıcı adı: ” dr.turgay.karakaya “
12- FUE yöntemi kalıcı saç ekimi fiyatları için:
http://www.sacekimiavrupa.com
13- instagramda takip et : instagram.com/drturgaykarakaya
14- Youtube.com’da videolara bakın : http://www.youtube.com/watch?v=gXu6cNETA5A

Kızlık zarı dikiminde gizlilik 

Aslında kızlık zarı dikiminde en önemli husus gizliliktir. En başarılı himenoplastiyide yapsanız , hastanız cinsel ilişkide full başarılıda olsa yapılan işlem günün birinde hastanın karşısına çıkarsa tüm emeklerin boşa gitmesi bir yana ciddi anlamda rezillik çıkacaktır. Kızlık zarı diken özel hastaneler ve tıp merkezlerinin tamamı …. olduğu için yapılan tüm işlemleri aynen … işlemek zorundalar , ama merak etmeyin özel jinekolog muayenehaneleri… olmadıkları için kızlık zarı dikiminde gizlilik ilkesine sonuna kadar uyarlar. 

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul’da 2015 kızlık zarı dikimi fiyatları yaz döneminde genelde …. tl den başlar , gerçi kızlık zarı diken yerlere göre fiyat üç aşağı beş yuları değişebilir ama olması gereken ederler bu şekildedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi bu söylediğim ücretle yapılırken , çift kat flep isterseniz toplamda …. tl kadar masrafınız olacaktır , yine flep yöntemi kalıcı dikim + vajina daraltma arzu ederseniz yine …. tl kadar ücretle halledebilirsiniz , ama çift kat flep + vajina darlatma yapılacaksa İstanbul’da kızlık zarı diken yerlerde yaklaşık …. tl gibi ücret isteyeceklerdir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Anlaşılmaz , prensip olarak anlaşılması pek mümkün değildir , cinsel ilişkide doğumsal kızlık zarında olduğu gibi aynen kan gelir , arada hiç bir fark yoktur. Vajinası çok genişlemiş bayanlara kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma beraber yapılırsa çok daha orijinal olur ve cinsel ilişkide hiç cinsellik yaşamayan bayanlarda olduğu gibi dar vajina hissedileceği için herşey olması gerektiği gibi yaşanır. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi

En revaşta metod flep yöntemi yani kalıcı kızlık zarı dikimidir. Gerçektende harika sonuçlar alıyoruz , bakirelik günlerine geri dönmekle aynı şey aslında. Hayatınızada kötü gide bir ilişkiniz varsa , yeni bir sayfa açmak istiyorsanız , eski ilişkinden kalan tüm izleri silmekte kararlı iseniz kalıcı kızlık zarı dikimide yapılacaklar listesinin başında yer almalıdır. Yaklaşık 25 dakikada gerçekleştirilen himenoplasti ameliyatı lokal anestezi ile acısız ve ağrısız olarak gerçekleşir. Dikişlerin iyileşmesi 20 gün kadar sürer ama dikim sonrası yaşam konforunuz etkilenmez , hatta aynı gün çalışmaya devam edebilirsiniz. Metod olarak flep yöntemi nasıl yapılıyor diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin kızlık zarı dikimi nasıl yapılır bölümüne göz atın.

Çift kat flep kalıcı kızlık zarı dikimi

Bekaret tamiri yani himenoplasti ameliyatı %90 tek kat flep ile yapılmaktadır , ama kilolu ve vajina girişi büyük olan bayanlarda daha sağlam olması açısından çift kat flep tavsiye edilebilir. Bu arada zayıf ve küçük vajinalı bir bayana çift kat flep yapılırsa cinsel ilişkide kızlık zarını delmek zorlaşabilir. O yüzden kişiye özel kızlık zarı dikimi yapmak her zaman gereklidir.

Kızlık zarı dikimi + vajina daraltma

Yoğun bir cinsel hayat yaşamış olan bayanların bazılarında vajina genişlemesi sıklıkla görülen bir durumdur , bu durumda bakirelik günlerine geri dönüş için yapılacak kızlık zarı dikimi sonrasında mutlaka kızlık zarı kanaması ortaya çıkar ama vajina genişlemesi cinsel ilişkide yaşanan orijinalliği azaltabilir. Bu durumda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi + vajina daraltma aynı seansta yapılabilir .

Geçici kızlık zarı dikimi 

Aslında demode olmuş ve rafa kaldırılmış bir yöntem ama hala azda olsa talep görüyor , özellikle fazla vakti kalmayan , kızlık zarı dikimine son anda karar veren , yani yumurta kapıya gelince kalı başına gelen bayanlara geçici kızlık zarı dikimi uygun olabilir. Genellikle eski ve yırtılmış kızlık zarı kanatlarının birbirine dikilmesi ile yapılır ama en kötü yanı 2-3 günden daha fazla dayanmaz ve kendiliğinde yırtılabilir. Oysa flep yöntemi kalıcı kızlı zarı dikiminde hayat boyu bakirelik mümkündür.

Kızlık zarı nedir ?

Kızlık zarı bayanlarda vajina girişinden 2 cm kadar içeride yer alan ve vajina dokusu ile aynı histolojik yapıya sahip anatomik bir oluşumdur. Latince adı himendir . Kızlık zarının diğer dokulardan en önemli özelliği yırtıldığı zaman kendiliğinden iyileşme olmamasıdır. Evet gerçekten çok ilginç. Peki kızlık zarı ne işe yarar , bekaret bekçisi olsun diye yaratılmış olamaz değil mi ? , evet kızlık zarı aktif cinsel hayata başlamadna önce dış ortamdan bakretilerin rahme ulaşmasını engellemek için orada var. Dikkat ederseniz bakirelerde vajinal akıntı gibi enfeksiyonlar pek olmaz ama kadınlarda sık sık olur. 

Kızlık zarı nasıl dikilir ?

1- Hastanın kabulu
2- Kızlık zarı muayenesi ( bazı vakalar bakire çıkabiliyor )
3- Kızlık zarı dikiminin yöntem olarak hastaya şekil çizilerek izah edilmesi
4- Hastanın jinekolojik masya yerleşimi
5- Vajina girişine lokal anestezi ilaçlarla uyuşturma işlemi yapılması
6- Vajina yan duvarından kalıdırlan ince bir flep tabakasının kızlık zarı ringine dikilmesi ve bir ucunun vajina duvarında sabit bırakılarak aktif kan damarlarındaki dolaşımın devamının sağlanması.
7- Dikim sonrası hastanın masadan kakarak yürüyüp işine gücüne geri dönmesi.

Kızlık zarı yenilenir mi ?

Yırtılan kızlık zarı maalesef yenilenmez , histoplojik olarak vajina dokusuna çok benzeyen himen dokusunu diğer dokulardan ayıran en önemli özellik yırtılınca kendi kendine yenilenme veya iyileşmeye müsait olmamasıdır. Ancak flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi denilen flep yöntemi ile yeni kızlık zarı oluşturulabilir.

Esnek kızlık zarı 

Bayanların yaklaşık olarak %5 inde kızlık zarı esnektir , yani cinsel ilişkide penis vajinaya girse bile kızlık zarı kanaması ortaya çıkmaz. Aslında esnek kızlık zarı ortada tek delikli kızlık zarı çeşdinin bir varyetesidir , ortadaki delik daha büyüktür . Cinsel ilişkide peniz bu delikten girince kızlık zarı içten ayrışır ama tam olarak yırtılmadığı için bir kanama ortaya çıkmaz. Esnek kızlık zarı önceden tespit edilirse flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ile normal kanayan kızlık zarına dönebilir.

Kızlık zarı dikilir mi ?

Zaten bu sorunun cevabı günümüzde değil nerdeyse 2000 yıl önce Sezar zamanı Eski Roma’da verilmiştir , inanmayacaksınız ama kızlık zarı dikimi nerdeyse binlerce yıldır yapılıyor , tabi takdir edersiniz o zamanlarda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi değil , geçici kızlık zarı dikimi uygulanıyordu. Günümüze geri dönmek gerekirse eskiden namus cinayetleri gibi durumlar ve bunları önelemek için nadiren yapılan kızlık zarı dikimi gün geçtikçe erkeklerin bekarete verdikleri önem azalacak gibi gelse bile logaritmik bir şekilde artımı ve günüzde zirve yapmıştır. Şu anda jinekolojide kürtajdan daha fazla kızlık zarı dikimi yapılmaktadır.
Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0212 227 5519 ( Turktelekom )
0532 221 3007 ( Turkcell ) – WhatsApp , Viber , SMS bu hatta var.
0532 441 9825 ( Turkcell )
0542 215 7274 ( Vodafone )
Mezuniyet Cerrahğaşa tıp fak 1983
Reklamlar

“Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 10 temmuz 2014” için 19 yorum

 1. Merhaba 2014 temmuz ayında kızlık zarı dikimi fiyatı indirim dönemindeyiz , ayrıntılar için asistanımı arayın 0212 227 5519 – 0532 221 3007
  Çift kat flep vajinal açıklığı fazla olanlar yapıyoruz , ek bir ücret almıyoruz.

  Beğen

 2. Merhaba turgay bey iyi aksamlar ben 18yasindayim erkek arkadasimla ilişkiye girdim ve şuan diktirmek istiyorum fakat hem çok korkuyorum hem sonuç alabilirmiyim diye endişelbunun icin ailemin iznimi olması gerekiyor yoksa ablam olması yetrlimi

  Beğen

 3. Merhaba 18 yaşında olduğunuz için kendiniz yalnızda gelebilirsiniz , kimseden iizn gerekmiyor , yada isterseniz bir yakınınızla veya arkadaşınızla da gelebilirsiniz. Lokal anestezi ile uyuşturuyoruz , ve siz hiç hissetmiyorsunuz , ağrı duymuyorusunuz , flep yöntemi sonuç garantilidir merak etmeyin.

  Beğen

 4. merhaba. ben size bu gün whatsaptan yazdım ama cevap alamadım yada whasapımda bi sıkıntı vardı. burdan sormak istiyorum sizin kalıcı kızlık zarı hakkındaki yazılarınızın tümünü okudum neredeyse. bende size yaptırmak istiyorum şuan para biriktirme aşamasındayım. aklıma takılan bir soru var ben şehir dışından gelicem istanbula bir gün içinde dönmem lazım ve sanırım tekrar kontrole çağırıyorsunuz ne kadar süre sonra kontrole çağırıyorsunuz ve kontrole geldikten sonra tekrar gelmem gerekiyormu? bazı doktorlar evlenmeden 1 hafta önce tekrar gelmenizi istiyoruz demiş yani bu dikimi yaptırdıktan sonra herşey halloldu diyip rahatlıyamıcakmıyım tekrar evlenene kadar sağlam mı değilmi diye süphemi olucak acaba biraz bilgilendirrseniz sevinirim.

  Beğen

 5. Merhaba , dikimden sonra 1 kez kontrole gelmeniz yeterlidir . Mesela 1 ay sonra. Kontrolde okey verdikten sonra birdaha gelmeniz gerekmez. Kızlık zarı dikimi 25 dakika sürer sonra yürüyüp gidersiniz , yani aynı gün gelip 1 saat sonra dönmek mümkün , aynı şekilde yurtdışından gelip diktirip dönen çok hastamız var

  Beğen

 6. Sayın doktorum , sevgili turgay bey , kızlık zarı diktirmiştim size 2 ay önce ve büyük gün 2 gece önce başarılı geçti , bundan sonra cinsel ilişkide dikkat etmem gereken birşey olurmu ?

  Beğen

 7. Hocam , sitenizde yorumları okudum , kızlık zarı diktiren hastalarınız ne güzel sonuca ulaşmışlar , inşallah bende onlardan biri olacağım hocam , kararımı verdim flep yöntemi kızlık zarı diktirmek üzere size geliyorum , telefonla randevumuda aldım. Allah yardımcımız olsunda herşey yolunda gitsin hocam. Boynu bükük gezmekten bıktım. Öznur k.

  Beğen

 8. Hocam merhaba 1 yil once erkek arkadasimla bir kere iliskiye girdim bir damla kan geldi buyuk ihtimal kizlik zarim bozuldu ve simdi hayatimda baska biri var ve evliligi dusunuyorum kizlik zari flep yontemile diktirmek istiyorum interneten yaztiklarinizi okudum hastalarinizdan gelen yorumlari okudum memnunlar sizde banada yardimci olurmusunuz cok zor durumdayim flep yonetminin ucreti ne kadar acaba hocam ?

  Beğen

 9. Merhaba , üzülmeyin sizin durumunuzda bize gelen birçok hasta oluyor ve yıllardır bu durumlar tekrarlıyor , Allaha şükür şu anda hepsi çocuklarını büyütüyorlar, sizde yıllar sonra çoluğa çocuğa karışınca o mutlu topluluğun bir parçası olacaksınız inşallah. Biz flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimini garantili yapıyoruz ay sonuna kadar kızlık zarı dikimi fiyatımız indirimdedir. 0212 227 5519

  Beğen

 10. Merabalar doktor bey sıze bı sorum olucaktı amelıyatla kızlık zarı dıkımının fıyatını ogrenebılırmıyım bır ay sonrada dıkışler alınıyomuş boyle bısey duydum 1gun hastanede yatuyormuşun 1ay sonrada dıkışlerı aldırıyormuşsun ve bellı oluyomu anlasılıyormu bu kızlık zarı dıkımınden snra ? fıyatı nedır ne kadar? Mesajımı gorup benı aydınlatırsanız memnun olurum ıyı aksamlar

  Beğen

 11. Flep Yöntemi: Selamin alaykum
  9 Şub 15:59 – Jinekolog Operatör Doktor: A s
  9 Şub 16:01 – Flep Yöntemi: Nasilsiniz
  9 Şub 16:01 – Flep Yöntemi: Turgay beylemi gorusuyorum
  9 Şub 16:03 – Jinekolog Operatör Doktor: Evet buyrum
  9 Şub 16:03 – Flep Yöntemi: Kizlik zari dikiyormusunuz
  9 Şub 16:04 – Flep Yöntemi: İnterneten arastirirkene sizin sayfaniza denk geldim
  9 Şub 16:04 – Jinekolog Operatör Doktor: Evet
  9 Şub 16:04 – Flep Yöntemi: Flep yontemi ile
  9 Şub 16:04 – Jinekolog Operatör Doktor: Evet en iyisi odur
  9 Şub 16:05 – Flep Yöntemi: Ama simdi bir sene gecmis
  9 Şub 16:05 – Jinekolog Operatör Doktor: Hiç farketmez
  9 Şub 16:05 – Flep Yöntemi: Tamamen sorunsuz atlatabilirmi
  9 Şub 16:05 – Flep Yöntemi: Anladim peki nerede
  9 Şub 16:06 – Flep Yöntemi: Ofisinizz
  9 Şub 16:08 – Jinekolog Operatör Doktor: Adres var listede
  9 Şub 16:09 – Flep Yöntemi: Tesekur ederim
  9 Şub 16:09 – Flep Yöntemi: Kusura bakmayin rahatsiz ettim
  9 Şub 16:09 – Flep Yöntemi: İyi gunler
  9 Şub 16:09 – Jinekolog Operatör Doktor: R e

  Beğen

 12. Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırmı ?: Merhaba doktor bey suan gece yarisi kafamdaki binbir sorudan dolayi gozume uyku girmiyo yalvariyorum size bana yardim edin eger msjimi alirsaniz lutfen lutfen bana donun gercekten cok zor durumdayim siz koskoca doktorsunuz belki msjimi hic gormezsiniz bile ama bi umut eger bu msji okursaniz bilinki gercekten zor durumdayim sadece bi kac soru sorucam kafamdaki bu sorularin cevabini almadigim taktirde yanlis bisey yapmaktan korkuyorum ne olur bana dönün lutfen
  24 12 2015, 08:05 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Buyrun
  24 12 2015, 09:11 – Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırmı ?: Kizlik bozulmadan hamile kalinirmi acaba bide doktora gitmeden kendim kizligimin gidip gitmedigini nasil ogrenebilirim
  24 12 2015, 09:17 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet
  24 12 2015, 09:18 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Hayır
  24 12 2015, 10:05 – Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırmı ?: hamile olunmazmi yani
  24 12 2015, 10:07 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Olunur
  24 12 2015, 10:09 – Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırmı ?: Peki ne yapayim lutfen bi yol gosterin uzerinden sadece uc gun gecmis önleyemezmiyim bisey soyleyin lutfen
  24 12 2015, 10:54 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Gebe olduğunuz kesin değilki adeti bekleyin
  24 12 2015, 11:12 – Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırmı ?: Ama ben bekarim olmamasi gerekiyo olursa benim icin sadece ölüm demek
  24 12 2015, 11:31 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Okursa kürtaj
  24 12 2015, 11:32 – Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırmı ?: Olmaz evden bile dogru duzgun cikamiyorum nasil kurtaj olayim baska cozumu yokmu
  24 12 2015, 11:32 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Yok
  24 12 2015, 11:33 – Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınırmı ?: Peki tesukkur ederim

  Beğen

 13. Parmakla Kızlık Zarı Bozulması: Doktor bey merhaba ben 19 yasindayim bi sene once erkek arakadasim parmagini vajinama soktu oramdan sadeece bir damla kan geldi ne oldugunu anlayamadim zaten sizce jinekologa gorunmelimiyim ?
  21 01 2016, 18:08 – Jin op dr turgay karakaya: Evet

  Beğen

 14. İyi günler
  9 05 2016, 19:41 – -: İnternetten baktım numaranıza
  9 05 2016, 19:41 – -: Kızlık zarını kaça dikiyosunuz acaba
  9 05 2016, 19:41 – -: Kalıcı olan
  9 05 2016, 19:42 – -: 3 gün önce patladı erkek arkadaşım tarafından parmakla
  9 05 2016, 19:42 – -: Cvb verirseniz çok memnun olurum
  9 05 2016, 19:43 – -: Ve dikildikten sonra anlaşılırmı gerdek gecesi dikildiği
  9 05 2016, 19:55 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Asla anlaşılmaz
  9 05 2016, 19:58 – -: Teşekkürler
  9 05 2016, 19:58 – -: Ya ben emin değilim patladığından
  9 05 2016, 19:58 – -: Ama kan geldi
  9 05 2016, 19:58 – -: Çok korkuyorum
  9 05 2016, 19:58 – -: Utanarak yazıyorum şuan 😞
  9 05 2016, 19:58 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Muayenede netleşir ( kan gelince bozulma ihtimali %80
  9 05 2016, 19:59 – -: Lekelenmede oldu dün ve önceki gün
  9 05 2016, 19:59 – -: Penis girmedi ama parmak ile bozulduğunu düşünüyorum
  9 05 2016, 20:00 – -: Zedelenme olabilirmi
  9 05 2016, 20:00 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: http://www.kizlikzaribozulma.com
  9 05 2016, 20:01 – -: Fiyatta biraz yardımcı olabilirmisiniz
  9 05 2016, 20:01 – -: Çok zor durumdayım
  9 05 2016, 20:02 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Nakitte %10 indirim
  9 05 2016, 20:04 – -: Yani
  9 05 2016, 20:05 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: yerine
  9 05 2016, 20:06 – -: olan nedir
  9 05 2016, 20:06 – -: Tamam pardon anladım
  9 05 2016, 20:34 – -: Zedelenme oluncada kan geliyomudur peki
  9 05 2016, 21:29 – Jin Op Dr Turgay Karakaya: Bozulunca gelir sadecw

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s